تقویم

حتی با اینکه فلش مموری هایی با ظرفیت های حجیم تولید و استفاده می شوند شاید تا بحال نتوانسته اید فایلهای بزرگتر از 4 گیگ را به داخل فلش مموری خود انتقال بدهید  !
اما این موضوع تنها به خاطر نوع فرمت فلش مموری میباشد ، فلش مموری ها با فرمت FAT 32  عرضه میشوند FAT32 قابلیت پشتیبانی از فایلهای بزرگتر از 4 گیگ را ندارد برای این کار می بایست فلش خود را با سیستم  جدید تر یعنی NTFS فرمت و مورد استفاده قرار دهیم تا دیگر با مشکل محدودیت حجمی انتقال فایل روبه رو نشویم برای اینکار با ما همراه باشید.

ویندوز فرمت NTFS در فلش را در قسمت فرمت نمایش نمی دهد برای اینکار می بایست با یک ترفند این قابلیت را به سیستم اضافه نمود و یا از برنامه های کمکی استفاده نمود ابتدا روش نخست و اضافه کردن قابلیت NTFS  به فایل سیستم در بخش فرمت فلش :

  • •    به بخش   My Computer  بروید و فلش خود را انتخاب نمایید.
  • •    بر روی ان کلیک راست و سپس گزینه Properties را برگزینید.

 

 

  •   حال به بخش  Hardware بروید و از داخل لیست مربوطه درایو فلش خود را انتخاب کنید.
  •     در این قسمت بر روی گزینه Properties کلیک کنید تا پنجره زیر باز شود.

مجدد از بخش  Ρolicies گزینه Optimize for performance را انتخاب و برای تمامی پنجره ها گزینه OK را کلیک نمایید.

 

همانطور که مشاهده می نمایید فایل سیستم NTFS به بخش فرمت اضافه شد.

 

روش دوم استفاده از برنامه HP USB Disk Storage Format Disk   میباشد که سه نوع فرمت فایل سیستم FAT ,FAT32و NTFS را در اختیار شما قرار میدهد.

 

حتما به خاطر داشته باشید بعد از فعال کردن این گزینه قبل از جدا کردن فلش از در گاه  USB باید از گزینه   استفاده نمایید تا فلش و یا سیستم شما آسیب نبیند و اطلاعات شما حذف نشود.

 Twinmos        adroitek        Sapphire        Kworld        Gskill        coolermaster        Foxconn