تقویم

 • کولر مستر پیشرو در صنعت ساخت کیس ،خنک کننده ، منبع تغذیه و سایر تجهیزات رایانه ای، کیس جدید دیگری را در سری کیس های HAF و در دسته ATX mid-tower  برای حرفه ای ها با نام HAF XMعرضه کرد. 
   این کیس از مادربردهایی با استاندارد ATX, EATX پشیتبانی  کامل بعمل آورده و با داشتن 1+8 عدد محل نصب کارتهای سخت افزاری این اجازه را به کاربر میدهد تا بدون هیچ گونه محدودیتی هر نوع کارت مخصوصا چند عدد کارت گرافیکی را در حالتهای NVIDIA 3-way SLI™  و  AMD CrossFireX™ بر روی آن نصب نمایند. از جمله خصوصیات اصلی این سری که نام گذاری آنها نیز بر اساس آن صورت گرفته است شدت جریان خیلی بالای قابل تولید توسط فن های قابل نصب بر روی این کیس ها می باشد (HAF)،به طوریکه 4 عدد فن 200 میلیمتری به ترتیب درجلو ، درب کناری و 2 عدد در بالای کیس ویک فن 140 میلی متری در پشت آن ، طوفان هوای قوی ای در درون کیس برای خنک کردن قطعات پر حرارت خود بپا می سازد .همچنین HAF XM با داشتن فضای کافی برای  نصب 2 عدد رادیاتور در بالا و پشت کیس به عنوان یکی از مجهزترین کیس های دنیا بدلیل پشتیبانی از هر دو پلتفرم خنک کنندگی آبی و هوایی شناخته میشود.
  درب کناری این کیس  با زاویه چرخش 90 درجه و داشتن دستگیره ای مجزا دسترسی به محتویات درون کیس را راحتتر ساخته است. قابلیت نصب 9 عدد هارددیسک و SSD  بدون نیاز به هیچ گونه ابزاری درون HAF XM امکان پذیر بوده و علاوه بر آن با استفاده از 2 داک مجزا قابل دسترس از پنل جلوی کیس که به نام X-Dock نامگذاری شده اند، نصب و دسترسی به هارددیسک و یا SSD های 2.5 اینچی  براحتی ممکن خواهد بود .
  با وجود یک پنل I/O کامل در جلوی کیس 2 عدد درگاه پرسرعت USB 3.0، 2 عدد USB 2.0 خروجی و ورودی صدا ،کلید کنترل کننده چراغ های LED فن ها قابل دسترس بوده و وعلاوه بر آن یک بخش ویژه ضد لغزش کائوچویی در بالای کیس جهت قرار دادن وسایل الکترونیکی قابل حمل برای کاربر جهت راحتی و امینت بیشتر در نظر گرفته و تعبیه شده است.
  با توجه به امکان نصب قطعات فراوان درون کیس ، افزایش کابلهای مورد استفاده نیز امری اجتناب ناپذیر خواهد بود به همین منظور فضای گسترده تری از قبل برای مدیریت کابل کشی درون کیس HAF XM برای کاربران ایجاد شده است  و همچنین مهندسان کولر مستر یک فضای ویژه در پشت سینی مادربرد برای نصب هارددیسک و SSD 2.5 اینچی در نظر گرفته اند .وجود یک محفظه و چهارچوب مجزا نیز برای پوشش بر روی کابلهای پاور که در پایین کیس به راحتی نصب میشود از دیگر امکانات این کیس حرفه ایی می باشد.
  قابل ذکر است  کلیه محصولات کولر مستر با گارانتی  و خدمات پس از فروش دریا کامیپوتر در ایران عرضه میشود.

 Twinmos        adroitek        Sapphire        Kworld        Gskill        coolermaster        Foxconn